Beta

Inter Zonal Compititions


S.No. Name of Students DEPT/CLASS Sports
1 Dattaram Rawool BE(Civil)

Cricket

Intramural Sports Competition

Inter-Class Competition conducted for our college students from 9/1/2016 to 6/2/2016.The following Sports & Games are conducted for students.

  1. Table-Tennis
  2. Carrom
  3. Cheess
  4. Volleyball
  5. Football
  6. Kabaddi

Inter-Class Competition Result

Table-Tennis – 9/1/2016

The total number of Students participated in T.T. Competition is 40.

Final Result   

S.No. NAME DEPT/CLASS DAY/DATE RANK
1 Anup Bhise TE CIVIL Saturday 9/1/16 1st
2 Himanshu Saraf FE MECH Saturday 9/1/16 2nd
3 Prasad Kumbhar BE E&TC Saturday 9/1/16 3rd

 Carrom – 9 Jan 2016 

The total number of Students participated in Carrom Competition is 60.
Final Result
S.No. NAME DEPT/CLASS DAY/DATE RANK
1 Tushar Rokde TE MECH-B Saturday 9/1/16 1st
2 Manohar A. TE MECH-A Saturday 9/1/16 2nd
3 Sandeep Mane TE CIVIL Saturday 9/1/16 3rd

 Chess – 15/1/2016 

The total number of Students participated in Chess Competition is 45.
S.No. NAME DEPT/CLASS DAY/DATE RANK
1 Prasad Kumbhar BE E&TC Friday15/1/16 1st
2 Shrikrushna Gaikwad SE Mech Friday 15/1/16 2nd
3 Faheem Kazi BE CIVIL Friday 15/1/16 3rd

 Kabaddi – 16/1/2016 

The total number of Class Team participated in Kabaddi Competition is 07.
Final Result
S.No. NAME DEPT/CLASS DAY/DATE RANK
1 Sumit B.&  Team TE Mech Saturday 16/1/16 Winner
2 Sameer J.&Team BE Mech Saturday 16/1/16 Runner-up

Kabbaddi Winner and Runner up Teams 

TE (Mech) BE(Mech)
S.No. Winner (TE Mech) S.No. Runner-Up (BE Mech)
1 Sumit Bhatkande 1 Sameer Jadhav
2 Tushar Mane 2 Kalpesh Chougule
2 Tushar Mane 2 Kalpesh Chougule
3 Abhishek Kanade 3 Arun Maharnur
4 Omkar Navale 4 Gajanan Jadhav
5 Amit Kadam 5 Sagar Aandhale
6 Ranjit Kurane/td> 6 Sachin Chakor
7 Deepak Chalwade 7 Akshay Bhoite
8 Navnath Sarade 8 Shahrukh Maniyar

Volleyball – 23/1/2016 

The total number of Class Team participated in Volleyball Competition is 08.
Final Result
S.No NAME DEPT/CLASS DAY/DATE RANK
1 Rishabh Bais & Team TE Civil Saturday 23/1/2016 Winner
2 Sangharsh B. & Team BE Civil Saturday 23/1/2016 Runner-up
 Volleyball Winner and Runner up Teams
TE(Civil) BE(Civil)
S.No. Winner (TE Civil) Sr.No. Runner-Up(BECivil
1 Raviraj Bhoite 1 Sangharsh Boldhane
2 Anup Bhise 2 Vikas Autade
3 Rishabha Bais 3 Prathviraj Sapate
4 Abhishek Kedari 4 Sukhdev Rathod
5 Sunil Somwanshi 5 Harshwardhan Patil
6 Pratik Bhadane 6 Nikhil Kadam
6 Ranjit Kurane/td> 6 Sachin Chakor
7 Laxman Bankar 7 Sultan Hawaldar
8 Umesh Hakepatil 8 --

Football – 24/1/2016

The total number of Class Team participated in Football Competition is 08.
Final Result
S.No  NAME DEPT/CLASS DAY/DATE RANK
1 Soaham Anyal TE Mech. Sunday 24/1/2016 Winner
2 Vrushank W. SE Civil Sunday 24/1/2016 Runner-up
Football Winner and Runner up Teams
TE(Mech)  SE(Civil)
S.No. Winner (TE Mech) Sr.No. Runner-Up (SE Civil)
1 Soaham Anyal 1 Vrushank Wankhade
2 Ashish Valvi 2 Nishant Kheet
3 Rahul Mohato 3 Abhijeet Mundphan
4 Sumit Mohite 4 Omkar Bhoi
5 Ranjeet Kurane 5 Girish Pawar
6 Abhishek Kanade 6 Faizan Sheikh
7 Amit Bharadwaj 7 Manas Pujari
8 8 Vikram Wankhader
9 9 Abhishek Chogule

Status of Sports Equipment

2015-16
S.No. Sports & Games Equipment Name Quantity
1 Football Football 06
Shin Guard 11
2 Table-Tennis T.T.Table 02
T.T.Bat 04
3 Carrom Carrom Board 06
Board Stand 06
4 Chess Chess Board 08
5 Badminton Rackets 04
6 Cricket Bat 03
Stumps 06
Helmet 04
Cricket Mat 02
Batting Gloves 04
Batting Pads 40
W.K.Pads 02
7 Athletics Discus 02
Shot-put 02
Javelen 02
Realy batton 06
8 Others Measuring Tape 01
Line Dori 01
Corner Flag 06
Electronic Weighing 01
Air Pump 01

Our Visitors

103633

© 2019 - Bharati Vidyapeeth, Pune. All rights reserved. Developed and maintained by Technology Department, Bharati Vidyapeeth.