Beta

Industry Institute Interaction - Computer Department


S.No. MOU Signed with Industry / Organization Date of signing MOU Purpose of MOU MOU Copy
1. eMaestro Technologies Pvt. Ltd. 25th February 2019 Industry-Institute Interaction MOU Copy
2. Mass Technologies 5th March 2019 Industry-Institute Interaction MOU Copy
3. PROERROR SOFTWARE SOLUTION Pvt.Ltd. 8th March 2019 Industry-Institute Interaction MOU Copy
4. Ms.RPG Foundation (Zensar Technologies, Pune) 12th August 2019 Faculty and Students Training MOU Copy
5. L & D Infotech Pvt.Ltd. 4th September 2019 Industry-Institute Interaction MOU Copy
6. Scholiverse Educare Private Limited 8th November 2019 Internship MOU Copy
7. Indian Institute of Knowledge, Aundh, Pune 23rd September 2021 Industry-Institute Interaction MOU Copy
8. SPEED Techserve Pvt. Ltd. OPC, Narhe, Pune 30th September 2021 Industry-Institute Interaction MOU Copy
9. Symbiosis Centre for Entrepreneurship and Innovation, Pune 12th October 2021 Entrepreneurship and Innovation MOU Copy
10. Krios Info Solutions Pvt. Ltd., Pune 13th October 2021 Industry-Institute Interaction MOU Copy

Internship Data for AY 2022-23

Internship Data for AY 2022-23

Sr. No. Students Name Name of Company ClassLocation
1Hrishikesh Dagadu BhavarPHN Technology Pvt Limited PuneS. E.Pune
2Atharv Prashant ItankarSRV Media Pvt LtdT. E.Pune
3Kaveti Nani KartikArmament Research & Development Establishment (ARDE)T. E.Pune
4Vaibhav Devidas RanawadeCodeClauseT. E.Online
5Shubham Nandu OvhalLets Grow MoreT. E.Online
6Vaishnavi MarneOasis InfobyteT. E.Online
7Pranav Vinod MahalpureLets Grow MoreT. E.Online
8Shruti NagarLets Grow MoreT. E.Online
9Mayuresh GajalwarOasis InfobyteT. E.Online
10Digvijay JadhavPHN Technology Pvt Limited PuneT. E.Pune
11Sarang Shivaji PatilSAISH TECHNOLOGIES PVT LTD.T. E.Pune
12Dhruv Rajesh KurliyePHN Technology Pvt Limited PuneT. E.Pune
13Soham Vishnu JagtapYBI FOUNDATIONT. E.Online
14Vivek sandeep potdarYBI FOUNDATIONT. E.Online
15Adnan SheikhYaseen EdustationT. E.Chandrapur
16Aditya MarneYBI FOUNDATIONT. E.Online
17Apurva ShelkeYBI FOUNDATIONT. E.Online
18Aditee ThuteYBI FOUNDATIONT. E.Online
19Diksha GaikwadYBI ( youth business international)T. E.Online
20Ankita Hanumant AmupOasis InfobyteT. E.Online
21Tejal Dattatray AbhivantOasis InfobyteT. E.Online
22Rutuja Gajanan ChaudhariOasis InfobyteT. E.Online
23Aniruddha GirmeOasis InfobyteT. E.Online
24Tejas Dhananjay KulkarniAustere Systems LtdT. E.Pune
25Shravan n. kumbharCode ClauseT. E.Online
26Prem KatteYBI FOUNDATIONT. E.Online
27AKANKSHA VINAYAK JADHAVOasis InfobyteT. E.Online
28Arya RamtekeYBI FOUNDATIONT. E.Online
29Aniket Sopan AbujOasis InfobyteT. E.Online
30Rameshwar Bhausaheb NavarangePHN Technology Pvt Limited PuneT. E.Pune
31Abhishek Anil ShitoleLet'sGrowMoreT. E.Online
32Amit Ramesh BansodeLets Grow MoreT. E.Online
33Snehal Goraksha WabaleOasis InfobyteT. E.Online
34Neha Hanmant TadalapureOasis InfobyteT. E.Online
35Shreya Nitin SupeSalesforce trailheadT. E.Online
36Khushali KhairnarOasis InfobyteT. E.Online
37Arushi BhatnagarOasis InfobyteT. E.Online
38Mayur MadaneOasis InfobyteT. E.Online
39Vinit Vijay GuravPHN Technology Pvt Limited PuneT. E.Pune
40Suhas Vikas PawarLets Grow MoreT. E.Online
41Hrishikesh BariPHN Technology Pvt Limited PuneT. E.Pune
42Rushikesh ShindePHN Technology Pvt Limited PuneT. E.Pune
43Tejas Sanjay GawaliOasis InfobyteT. E.Online
44Abhay kumarOasis InfobyteT. E.Online
45Rachit IngleOasis InfobyteT. E.Online
46Prathamesh KondeYBI FOUNDATIONT. E.Online
47Om BhamareCodekul Private LimitedT. E.Pune
48Lalitkumar Manohar PatilOasis InfobyteT. E.Online
49Omprasad Sugandharao JagadaleOasis InfobyteT. E.Online
50Kshitij Rajendra SonawanetribevizT. E.Online
51Dhiraj Dhananjay JagtapOasis InfobyteT. E.Online
52Sujay Pradip KhodkePHN Technology Pvt LtdT. E.Pune
53Kashyap ShahareLet's grow moreT. E.Online
54Prathamesh Prashantrao NaukarkarLet's grow moreT. E.Online
55Pranav SurkarOasis InfobyteT. E.Online
56Vaibhav PatilKnowledge Solutions IndiaT. E.Pune
57Harshavardhan PatilLetsGrowMoreT. E.Online
58Eshanya MaratheOasis InfobyteT. E.Online
59Anirudh SomaseOasis InfobyteT. E.Online
60Atharva NawarangeOasis InfobyteT. E.Online
61Kunal NagdiveOasis InfobyteT. E.Online
62Adhyayan GadgadeOasis InfobyteT. E.Online
63Rutuja Hanumant RautLet's grow moreT. E.Online
64Roshan KateLetsGrowMoreT. E.Online
65Vipul Vilas KataleOasis infobyteT. E.Online
66VIGNESH SHRIPATI BORNAKOasis infobyteT. E.Online
67Raj PatkarOasis infobyteT. E.Online
68Hamza laxmidharOasis InfobyteT. E.Online
69Avi SharmaYBI foundationT. E.Online
70Sugandh JainYBI foundationT. E.Online
71Abhishek jhaWalk N Talk MediaT. E.Pune
72CHETAN SALUNKHEcode clauseT. E.Online
73Hruthik Dattatray KankOasis infobyteT. E.Online
74Harshal BhangaletribevizT. E.Online
75Shreya Nitin SupeForageT. E.Online
76Hrishikesh BariOasis InfobyteT. E.Online
77Digvijay JadhavOasis InfobyteT. E.Online
78Shubham Baliram SongireDigital Assets & Transformation Solutions LLPB. E.Online
79Akhil GoplaniDigibullsB. E.Delhi
80Sanobar Ibanekhalid PathanSKILL-VERTEXS. E.Bangluru

Prof. M. A. Patil     Prof.U.C.Patkar     Dr. U. C. Patkar

Internship
Coordinator

Internship Data for AY 2021-22

Internship Data for AY 2021-22

S. No. Student Name Company Name Class Location of Company
1 Kunal Sudam Nagare Knowhassals Edapt Private limited S. E. Thane
2 Shreya Nitin Supe Accenture S. E. Online
3 Abhijeet Jain Society Of AI T. E. Online
4 Onkar Kotule DigitalFlow T. E. Bangalore
5 Shubham Baliram Songire Mass Technologies Pvt Ltd Pune T. E. Navale bridge Pune
6 Bhalerao Saurabh Vitthal Wandertale solutions T. E. Nashik
7 Aastha Dwivedi Comunique World T. E. Purdil Nagar, Aligarh.
8 Aditya Chandhoke Exposys data labs T. E. Bengaluru
9 Tejas Prashant Langote Zipcrest Consulting Services Pvt. Ltd. T. E. Kharadi, Pune.
10 Pathan Adnan Khan Ashwadeep Foundation T. E. Dhule
11 Buddhaprakash Patil KaaShiv InfoTech T. E. Chennai, Tamil Nadu
12 keta kailas sonwane Lets Grow More T. E. Uttar Pradesh
13 Abhijeet Jain Saifi Business Group T. E. Noida, Uttar Pradesh.
14 Mayur Sandip Mahajan EasyManage T. E. Pune
15 Tushar Sunil Rokade Nik Enterprises Pvt.Ltd. T. E. Jalgaon
16 Rutuja Bhimrao Kurale LetsGrowMore T. E. Uttar Pradesh
17 Nikhil kumar Knowledge solution  india T. E. Dhole Patil Rd, Pune
18 Niyati Gopichand Wagh Let's Grow More T. E. Uttar Pradesh
19 Pharate Sushma Uttam Let's Grow More T. E. Prayagraj,  UttarPradesh
20 Sonali Jaywant Patil Lets Grow More T. E. Prayagraj, UttarPradesh, India
21 Rutuja Shamkant Amrutkar Letsgromore T. E. Prayagraj, Uttar Pradesh
22 Archit Das Unocoin T. E. Bangalore
23 Divya Shivaji Raut Suven Consultant and technology T. E. Chembur, Mumbai
24 Shraddha Babasaheb Shirole LetsGrowMore T. E. Prayagraj ,Uttarpradesh
25 Siddhi Soni Save the Girl NGO T. E. Jahangir Puri,Delhi
26 Kaustubh Pardhi Easyrent T. E. Colombo, Srilanka
27 Hrushikesh Sambhaji Pawar Lets Grow more T. E. Prayagraj ,Uttar Pardesh
28 Jayesh Dipak Patil GUT LERNEN TECHNOCRAFT PVT.LTD T. E. Aundh, Pune.
29 Namokar Jain Pinakinnsoft Private Limited T. E. Surya Nagar, Jaipur, Rajasthan.
30 Damini Borude LetsGrowMore T. E. Prayagraj, Uttar Pradesh
31 Akanksha Negi MediShield HealthCare Private Limited T. E. Lucknow, India
32 Abhishek Khot suven consultants pvt ltd T. E. Chembur, Mumbai.
33 SHRISHTI  NANDANWAR PARSHI EMERGING TECHNOLOGIES PVT. LTD T. E. JAIPUR
34 Hrishikesh Dattatray Kothawade LetsGrowMore T. E. Remote
35 pushkar bopanwar PGPGroup T. E. Nagpur
36 Aryan Venugopal Nair The Sparks Foundation T. E. THE HANGAR,  SINGAPORE, 119613
37 Alan Mathew Panicker The Sparks Foundation T. E. Singapore 119613
38 Suraj Vitthal Thube The Sparks Foundation T. E. THE HANGAR,  SINGAPORE, 119613
39 Siddhant Mundhe The Sparks Foundation T. E. THE HANGAR,  SINGAPORE, 119613
40 Darshan Sanjay Amrutkar VadCore T. E. Baner
41 Karan Ransing FORAGE T. E. San francisco california USA
42 Akhil Goplani Digibulls T. E. Delhi NCR
43 Sandhya Baliram Sawalkar Cad desk T. E. Jaipur
44 Arya Ashok Sonavane Cad Desk T. E. Caddesk Jaipur
45 Kunal Patil FORAGE T. E. San francisco california USA
46 Ruchika Dilip Khekare Xceller IT Services T. E. Nagpur, Maharashtra
47 Payal Parshive Sparks Foundation T. E. Singapore
48 Ruchita Bharsakale LetsGrowMore T. E. Uttar Pradesh
49 Abritti Roy The Sparks Foundation T. E. Singapore
50 Aditya anil chankhore Lets grow more T. E. Uttar Pradesh
51 Shashank Kumar Gupta The Sparks Foundation T. E. Singapore
52 Shubit Mattoo The Entrepreneurship Network T. E. Delhi
53 Aayush Chavan Let's Grow More T. E. Online
54 Manthan Deshmukh TCR Innovations T. E. Navi mumbai
55 Mirza Wasim Baig TCR Innovation T. E. Navi Mumbai
56 Kanade Siddharth Suresh TCR Innovations T. E. Navi Mumbai
57 Tanmay Karbhari Toge TCR Innovation T. E. Navi Mumbai
58 Sushil Kumar Brain vision technology T. E. Pune
59 Vrushali satish ubale Cad desk T. E. Jaipur
60 Shubham Baliram Songire Mass Technologies Pvt Ltd Pune T. E. Pune
61 Sanyogita Subhash Paimode LetsGrowMore T. E. Prayagraj, Uttar Pradesh
62 Vaishnavi Mandhalkar Metvy T. E. Gurugram
63 Korade Pratiksha Bapurao CAD DESK T. E. Jaipur
64 Neel More Suven Consultants & Technology Pvt. Ltd. T. E. Chembur, Mumbai.
65 Janhavi Suresh Raut Caddesk(Parshi technologies pvt ltd) T. E. Jaipur
66 Abhimanyu Prakash Xceller IT services, Nagpur T. E. IT Park Parsodi, Nagpur.
67 Pranshu Verma Digibulls T. E. Uttar Pradesh
68 Rushikesh Baravkar The Spark Foundation T. E. Singapore
69 Shubham Bhosle The Entreprenurship Network T. E. Delhi
70 Sohan Chaudhari Sparks Foundation T. E. Singapore
71 Onkar Kotule Knockonce T. E. Bangluru
72 Pranay Sanjay Bankar The Sparks Foundation T. E. Singapore
73 Avinash Rajendra Dhakane The Sparks Foundation T. E. Pune
74 Ketan sahebrao barahate Suven consultants and technology pvt.ltd T. E. Mumbai
75 Kaushal Sparks foundation T. E. Shingapore
76 Kunal Sudam Nagare Internship Studio T. E. Pune.
77 Ketan Nitin Borse Suven Consultants and Technology Pvt.Ltd. T. E. Mumbai
78 Abhay Pratap Singh A. K. Business Group T. E. Bhusawal, Jalgaon.
79 Vishakha Balu Shinde TCR innovation T. E. Navi Mumbai
80 krushna Zamwar Mass Technologies T. E.  Narhe, Pune
81 Yogesh Kiran Khandekar Sarvottam Technologies T. E. Pune
82 Hasan Khan Sparks Foundation T. E. Singapore
83 Yuvraj Machhindra Khedkar HSPM Solutions LLP T. E. Camp, Pune
84 Muskan Kumari LetsGrowMore T. E. Jasra, Uttar Pradesh
85 Samrat Patel Oasis Infobyte T. E. Delhi
86 Aliasgar Taksali BinaryVeda Software Solutions T. E. Mumbai
87 Sanket Dilip Gaikwad A. K. Business Group T. E. Bhusawal, Jalgaon.
88 Sanskar Maske Indian Meteorological Department B. E. Pune
89 Harshit Panse Tata Advanced Systems Limited B. E. Mumbai
90 Sankalp Poinwar Centiro Solutions B. E. Baner, Pune
91 Manali Choudhari Tata advanced systems B. E. Mumbai

List of the Students for Inplant Training (2020-21)

List of the Students for Inplant Training (2020-21)

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Abhishek Hanumant Patil Zersey Infotech LLP T. E. Online
2. Prathamesh kshirsagar widhya B. E. Online
3. Abhijeet Jain Thanisha Lifestyle Creations S. E. Online
4. Yash Suchak HSPM Solutions T. E. Online
5. Sneha Menon The Sparks Foundation B. E. Online
6. Sneha Menon Mitti Ke Rang B. E. Online
7. Aayush Chavan Shree Mahesh Heritage S. E. Online
8. Aayush Chavan Digital Service S. E. Online
9. Aryan Nair BeacontoBuyers S. E. Online
10. Rushiraj Rajesh Chavan MedTourEasy B. E. Online
11. Devesh Tushar Vaidya Apponix technologies T. E. Online
12. Darshan Sanjay Amrutkar Knowledge Solutions India S. E. Online
13. Krushna Zamwar Unschool S. E. Online
14. Akanksha Negi 1000 and You S. E. Online
15. Harsh Shrivastav Accelerated Skills Pvt. Ltd. T. E. Online
16. Shraddha Gorakh Phalke. Triporey S. E. Online
17. Praful Katare Omniconn T. E. Online
18. Aayush Chavan Digital Service S. E. Online
19. Hruthik Dattatray Kank Programming with python S. E. Online
20. Shrishti Sunil Nandanwar Earth Day Network S. E. Online
21. Tejashree Kakade The Sparks Foundation T. E. Online

List of the Students for Inplant Training (2019-20) Sem-II

List of the Students for Inplant Training (2019-20) Sem-II

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Huzaif Mujawar PadhHigh & ITCD S.E. Online
2. Gaurav Ishwar Sadawarti Deloitte Virtual Internship S.E. Online
3. Gaurav Ishwar Sadawarti Hamari Pahchan NGO S.E. Online
4. Trupti Prakash Shinde Triporey company S.E. Online
5. Devesh Vaidya TCSiON S.E. Online
6. Manali Choudhary TCSiON S.E. Online
7. Sanskar Maske HSPM Solutions S.E. Pune
8. Yash Suchak HSPM Solutions S.E. Pune
9. Pratiksha Uttam Mogale Vision insight S.E. Online
10. Katkar Kajal Namdev Growth marketing & strategy S.E. Online
11. Kale Sakshi TCSiON S.E. Online
12. Harshit Panse Intershala S.E. Online
13. Kalwale rajeshri rameshwar Web Development S.E. Online
14. Shraddha Phalke Sololearn S.E. Online
15. Shraddha Phalke Mongo DB S.E. Online
16. Shubham Pisal Mongo DB S.E. Online
17. Bhavesh Rajendra Bardiya RoboSlog Private Limited T.E. Online
18. Nikhil Nerkar TCSiON T.E. Online
19. Shubham Bharti KnowPowersolutions T.E. Online
20. Rushikesh Madake SoftEzi Solutions T.E. Online
21. Sneha Menon TCSiON T.E. Online
22. Shubham Bharti TCSiON T.E. Online
23. Sakshi Hood Android App Development T.E. Online
24. Aayush Chavan Shree Mahesh Heritage T.E. Online
25. Bhavesh Rajendra Bardiya Cashlenders pvt ltd. T.E. Online
26. Ankit Prashant Ghatole Cashlenders pvt ltd. B.E. Online
27. Akash Santram Nikam Auster Systems private limited B.E. Pune
28. Nikita Chandrapatale TCSiON B.E. Online
29. Gaurav Sathe Space advertising agency B.E. Online
30. Ankit Prashant Ghatole Gut Lernen Technocraft Pvt. ltd. B.E. Online
31. Akash Jadhav Auster Systems private limited B.E. Pune
32. Sourabh Nikam SoftEzi Solutions B.E. Online
33. Sumit Kumar Udacity B.E. Online
34. Sumit Kumar TCSiON B.E. Online
35. Shreshti Prihar Griffith University B.E. Online
36. Navneeth Rajhans ICSI B.E. Online

List of the Students for Inplant Training (2019-20) Sem-I

List of the Students for Inplant Training (2019-20) Sem-I

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Sanskar Maske Bolt IOT S.E. Webinar Based
2. Harshit Panse Bolt IOT S.E. Webinar Based
3. Huzaif Mujawar Bolt IOT S.E. Webinar Based
4. Akanksha Yadav Zensar T.E. Pune
5. Anjali Kumari Zensar T.E. Pune
6. Ashlesha Gharge Zensar T.E. Pune
7. Atharv Jangam Zensar T.E. Pune
8. Bhavesh Bardiya Zensar T.E. Pune
9. Bhushan Wani Zensar T.E. Pune
10. BISHAL PAL Zensar T.E. Pune
11. Darshan Kulthe Zensar T.E. Pune
12. GAURAV BORADE Zensar T.E. Pune
13. Gaurav Sathe Zensar T.E. Pune
14. Harsh Dhar Zensar T.E. Pune
15. Jitendra Choudhary Zensar T.E. Pune
16. Maheshwar Kumbhar Zensar T.E. Pune
17. Megha Ghatol Zensar T.E. Pune
18. Nikhil Nerkar Zensar T.E. Pune
19. Omkar BIradar Zensar T.E. Pune
20. Omkar Mahajan Zensar T.E. Pune
21. Pooja Shitole Zensar T.E. Pune
22. Prateek Srivastava Zensar T.E. Pune
23. Pratik Zimbre Zensar T.E. Pune
24. Rajnandini Kuberkar Zensar T.E. Pune
25. Rohansh Yaldandi Zensar T.E. Pune
26. Samiraj Shirsat Zensar T.E. Pune
27. Sandesh Kale Zensar T.E. Pune
28. Shankar Gore Zensar T.E. Pune
29. Shruti Kashyap Zensar T.E. Pune
30. Shruti Sharma Zensar T.E. Pune
31. Shubham Bharti Zensar T.E. Pune
32. Shubham Birari Zensar T.E. Pune
33. Shwetali Bhagwat Zensar T.E. Pune
34. Sneha Menon Zensar T.E. Pune
35. Sourabh Chougale Zensar T.E. Pune
36. Sourav Gupta Zensar T.E. Pune
37. Sukanya Reddy Zensar T.E. Pune
38. Swapnil Shreerame Zensar T.E. Pune
39. Tushar Gouda Zensar T.E. Pune
40. Utkarsh Rokade Zensar T.E. Pune
41. Utkarsh Shukla Zensar T.E. Pune
42. Vaishnavi Nagare Zensar T.E. Pune
43. Yashasvi Ayane Zensar T.E. Pune
44. Yogesh Tekam Zensar T.E. Pune
45. Apurva Hazare L & D Infotech B. E. Pune
46. Ankit ghatole Ask In City B. E. Varanasi
47. Minesh Rajan Ahirekar Web Minds B. E. Pune
48. Yash Pachorkar Mass Techologies B. E. Pune
49. Sayukta S Lakkam Web Minds B. E. Pune
50. Damini pawar Web Minds B. E. Pune
51. Sumit Kumar Microsoft B. E. Hyderabad
52. Akash Kumar Arun Ari Xorient B. E. Pune
53. Ram Bongale KIT Veneers Pvt. Ltd B. E. Delhi

List of the Students for Inplant Training (2018-19) Sem-II

List of the Students for Inplant Training (2018-19) Sem-II

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Ravina Solanke Mass Technologies B.E.Computer Pune
2. Shubhangi Lohar Mass Technologies B.E.Computer Pune
3. Sanyukta Lakkam Mass Technologies B.E.Computer Pune
4. Vavale Purva Mass Technologies B.E.Computer Pune
5. Vavale Apurva Mass Technologies B.E.Computer Pune
6. Surve kalpeksha Mass Technologies B.E.Computer Pune
7. Kudale Juilee Mass Technologies B.E.Computer Pune
8. Akash Mahajan Jadhav Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
9. Akash Kumar Arun Ari Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
10. Akash Santram Nikam Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
11. Ram Kanhoba Bhongle Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
12. Bolke Shweta Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
13. Vaishnavi Kohinkar Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
14. Harshada D. Bandal Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
15. Nikita Chandrapatle Austere Systems Pvt.Ltd. B.E.Computer Pune
16. Gadekar Jyoti Sumera Food Products pvt.ltd. B.E.Computer Pune
17. Vikash Lohatia Internshala B.E.Computer Pune
18. Prajwal Tendulkar E Mastro B.E.Computer Pune
19. Sreshthi Singh Parihar E Mastro B.E.Computer Pune
20. Adesh Potdukhe E Mastro B.E.Computer Pune
21. Rushiraj Chavan E Mastro B.E.Computer Pune
22. Pragati Yadav TATA Motors B.E.Computer Pune
23. Prateek Srivastava Zenais Consultancy Services Pvt.Ltd. T.E.Computer Pune
24. Huzaif U. Mujawar Soham Consultancy S.E. Computer Pune
25. Shravani Tonge Soham Consultancy S.E. Computer Pune

List of the Students for Inplant Training (2018-19) Sem I

List of the Students for Inplant Training (2018-19) Sem I

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Navneet Rajhans ANR Software Pvt.Ltd. T.E. Computer Delhi
2. Kirti Gauraha NTPC Korba Ltd. T.E. Computer Bilaspur
3. Ankit Ghatole IT Networkz Pvt. Ltd. T.E. Computer Nagpur
4. Akash Kumar Arun Ari Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
5. Rushiraj Chavan Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
6. Vaishnavi Kohinkar Zensar Technologies T.E. Computer Pune
7. Bageshree Khare Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
8. Manish R. Mathnikar Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
9. Sumit Kumar Zensar Pune,Paramhansh Infotech Ltd. T.E. Computer Pune
10. Prathamesh Kshirsagar Zensar Technologies T.E. Computer Pune
11. Akash Jadhav Zensar Technologies T.E. Computer Pune
12. Harshada D. Bandal Zensar Technologies T.E. Computer Pune
13. Pragati Yadav Zensar Technologies T.E. Computer Pune
14. Apurva Ramdas Vavale Zensar Technologies T.E. Computer Pune
15. Akash Santram Nikam Zensar Technologies T.E. Computer Pune
16. Mahima Mashru Zensar Technologies T.E. Computer Pune
17. Nikita Dilip Pawale Zensar Technologies T.E. Computer Pune
18. Ankit P. Ghatole Zensar Technologies T.E. Computer Pune
19. Kiran Ashok Mule Zensar Technologies T.E. Computer Pune
20. Ram Bhongle Zensar Technologies T.E. Computer Pune
21. Rugved Durbade Zensar Technologies T.E. Computer Pune
22. Vikas Lohtia Zensar Technologies, Internshala T.E. Computer Pune
23. Himaanshu Saraf Zensar Technologies T.E. Computer Pune
24. Adesh Potdukhe Zensar Technologies T.E. Computer Pune
25. Vrushali Hippargi Zensar Technologies T.E. Computer Pune
26. Kalpeksha Krishna Surve Zensar Technologies T.E. Computer Pune
27. Nikita Chandrapatle Zensar Technologies T.E. Computer Pune
28. Apurva Vilas Hajare Zensar Technologies T.E. Computer Pune
29. Kudale Juilee Shivaji Zensar Technologies T.E. Computer Pune

List of the Students for Inplant Training (2017-18)

List of the Students for Inplant Training (2017-18)

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Tanuja Shinde Q Spider B.E.Computer Pune
2. Pradnya Tonde Q Spider B.E.Computer Pune
3. Annu Gupta Q Spider B.E.Computer Pune
4. Tanmay Kalbhor Q Spider B.E.Computer Pune
5. Mukesh Kumar Q Spider B.E.Computer Pune
6. Naman Agrawal Q Spider B.E.Computer Pune
7. Vrushali Hippargi B.R.Engineering Works S.E.Computer Delhi
8. Aryaman Gaur B.R.Engineering Works S.E.Computer Delhi
9. Himanshu Saraf Genesis Software SystemDelhi S.E.Computer Delhi
10. Kirti Gauraha IT-Networkz info systemsNagpur S.E.Computer Nagpur

List of the Students for Inplant Training (2016-17)

List of the Students for Inplant Training (2016-17)

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Pranali More Automobile Corporation of Goa Ltd T.E. Computer Goa
2. TanmayKalbhor Woxi ,Pune T.E. Computer Pune
3. TejasRathod Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
4. ArvindChawdhary Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
5. SonaliAnantPawar Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
6. AgrawalNaman Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
7. Gupta Annu Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
8. TondePradnya Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
9. Kumar Mukesh Zensar Technologies ,Pune T.E. Computer Pune
10. Shelke Vishal Shivaji JeetSan Technology ,Pune T.E. Computer Pune
11. PatilUlhasShivaji JeetSan Technology ,Pune T.E. Computer Pune
12. ShindeTanujaNandkumar JeetSan Technology ,Pune T.E. Computer Pune
13. Raj Lakhwani Kirnani Technologies, Rajasthan T.E. Computer Rajsthan

14.

Navneet Rajhans

Rahee Infratech Limitech

S.E. Computer

kolkata
BAIJNATH MELARM Mumbai

List of the Students for Inplant Training (2015-16)

List of the Students for Inplant Training (2015-16)

S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Akshay B. Patil Mithi Software technologies Pvt. Ltd. T.E. Computer Pune
2. Pankaj Nevase N.M.wadia Institute of Cardiology T.E. Computer Pune

List of the Students for Inplant Training (2014-15)

List of the Students for Inplant Training (2014-15)
S.No. Name of Student Name of Company Department Place
1. Rishikesh Shukla Uniken India Pvt.Ltd T.E. Computer Pune
2. Prateek Rathi Science of Life Studies T.E. Computer Malasysia
3. Harshal Arbat GATITAA S.E. Computer Pune










Our Visitors

946563

We care for students during Lockdown
















COVID 19 Social Activities
© 2024 - Bharati Vidyapeeth, Pune. All rights reserved. Developed and maintained by Technology Department, Bharati Vidyapeeth. (559)